Centrum Rozwoju Edukacji A-Z
Centrum Rozwoju Edukacji A-Z • Szkolenia pedagogiczne


Nauczyciele w szkole spotykają bardzo różnych uczniów, co sprawia, że konieczne jest ciągłe doszkalanie się w  pracy z różnymi "typami" uczniów. Dlatego też szkolenia pedagogiczne cieszą się dość dużym zainteresowaniem, ponieważ to na nich można zdobyć rzetelną wiedzę dotyczącą różnych potrzeb uczniów. 

Obecnie dużo mówi się na temat indywidualizacji procesu nauczania. Trzeba jednak przyznać, że to nakłada na nauczyciela szereg obowiązków, w tym dostosowania nieraz wymagań do poszczególnych osób. To oznacza, że tą samą miarą nie mierzymy wszystkich osiągnięć. W tym wypadku szkolenia pedagogiczne pozwalają zasięgnąć wiedzy nie tylko o tym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, ale rownież jak motywować uczniów.

Współczesna edukacja staje w obliczu wielu problemów. Tradycyjna szkoła jest już miejscem mało atrakcyjnym dla ucznia, dlatego też należałoby zadbać o to, by uczeń poczuł się ponownie zainteresowany lekcją. Dlatego też rośnie popularność technologii informacyjno-komunikacyjnych, do których zachęca się stosowania. Prawdą jednak jest, że mniejsze i wiejskie szkoły często nie mogą pozwolić sobie na zakup np. projektorów. 

Nauczyciele jednak mimo to mogą starać się, by lekcja stała się bardziej interesująca dla uczniów. Na dobrym szkoleniu nauczyciele są wyposażeni w rzetelną wiedzę. Na szkoleniu nauczyciel może dowiedzieć się, jak może współpracować z rodzicem, by zwiększyć motywację ucznia czy też co zrobić, gdy uczeń notorycznie wagaruje. 

Wiele szkoleń dotyczy jednak spraw prawnych np. RODO, kierunków polityki oświatowej. Można znaleźć również szkolenia, które pozwolą nauczycielowi na rozwój osobisty. Nie należałoby jednak zapominać o szkoleniach typowo dydaktycznych. Warto jednak także uczestniczyć w szkoleniach dotyczących aspektu wychowawczego. Dzięki nim można lepiej funkcjonować w rzeczywistości szkolnej, która niejednokrotnie bywa wyzwaniem dla nauczyciela.

Na a-z.edu.pl można zapoznać się z ofertą jednej z firm szkoleniowych, która organizuje szkolenia indywidualne i grupowe. 
Telefon: 22 435 68 12
Domena: http://a-z.edu.pl/
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jesiennych Liści 11c
Kod pocztowy: 03-289
Źródła: http://a-z.edu.pl/szkolenia-dla-rad-pedagogicznych/


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


Firma Usługowo Transportowa WOŻONKO


PPH i U Meteor Sp. z o.o.


Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków