Usługi pogrzebowe Sacrum Sebastian Labus
Kremacja Katowice


Kiedy ktoś z naszych bliskich odchodzi, może to być dla nas szokiem. W pierwszym etapie często nie ma czasu na refleksję, ponieważ jest wiele spraw, które powinny zostać załatwione przed pogrzebem. Jaki rodzaj pochówku wybrać? Ile to będzie kosztować? Gdzie zgłosić się po zasiłek pogrzebowy?

W dużej mierze w Polsce pogrzeby organizowane są zgodnie z chrześcijańską tradycją. Ciało wkłada się do trumny, a następnie zakopuje w ziemi. Uroczystości przewodniczy duchowny. Dzisiaj jednak coraz więcej osób zainteresowanych jest kremacją. W przypadku tych, którzy zginęli śmiercią tragiczną, wydaje się to nieco "bardziej estetyczne" rozwiązanie. W Polsce nie ma problemu ze skremowaniem ciała, ale trzeba pamiętać, że konieczne jest, by pochować je na cmentarzu. Prawo nie przewiduje sytuacji, w której spopielone cząstki zmarłego mogłyby rozrzucone np. po morzu. Według niektórych ma to związek z przekonaniem, że należałoby oddać cześć i szacunek zmarłego także po śmierci. Wszytko jednak zależy od tego, w jaki sposób postrzega się kremację.

Przed kremacją zwłok należy pamiętać o tym, że nie wolno wkładać żadnych urządzeń i płynów do trumny. Można to zrobić, dopiero gdy spopielone cząstki zmarłego zostaną wymiecione. To, ile kosztuje kremacja w Katowicach, zależy od zakładu pogrzebowego, ale jest to w granicach kilkuset złotych. Jest wiele miejsc, gdzie można poprosić o spopielenie ciała. Wykorzystuje się do tego wyspecjalizowane piece, w których ustawia się temperaturę, a następnie wkłada się zmarłego. W zależności od tego, kto jest kremowany, to proces może być dłuższy lub krótszy. W przypadku dzieci cały proces może trwać około 30 minut. Znaczenie ma jednak również to, z czego wykonano trumnę. Rodzina w wielu zakładach pogrzebowych może przyglądać się aktowi kremacji np. przez szybkę, przez witrynę online. Zdarza się, że proces spalenia jest nagrywany na płytę DVD, a następnie wręczany rodzinie i bliskim.

Na sacrumpogrzeby.pl można znaleźć ofertę jednego z zakładów zajmujących się wykonywaniem kremacji.

 
Telefon: +48 501 873 658
Domena: http://sacrumpogrzeby.pl
Miejscowość: Katowice
Adres: Leopolda Markiefki 92
Kod pocztowy: 40-211
Źródła: http://sacrumpogrzeby.pl/kremacje/


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.


tapetuj.pl Sklep internetowy


Iluzjonista Konrad Mościński